Mať vlastný brand, to sa vo svete rapu považuje za veľký úspech. A ešte väčší keď dokáže meniť svet módy, nielen prežívať. O týchto piatich ste už určite počuli:

 1. Jay Z – Rocawear

  Rocawear Jay-Z

  Okolo roku 2000 urobili Jay Z a Dame Dash veľký rozruch svojím novým clothing linom… Zo svetu hiphopu sa zlietlo plno hviezd a hviezdičiek, aby urobili reklamu Rocawearu – a vyšlo to. Značka svoj pouličný štýl neustále vylepšuje, ostáva len čisté logo.

 2. Puff Daddy – Sean John

  Sean John

  Puff Daddy, majiteľ niekoľkých prezývok prišiel v roku 1998 so samostatnou kolekciou. Uspel na prvýkrát a tak sa z kolekcie stala značka. Vo svojej histórii sa niekoľko-krát redizajnovala a modernizovala, ale stále nesie jedno z mien, ktoré ma PD napísané v občianskom preukaze (volá sa Sean Combs).

 3. 50 Cent – G-Unit
  G=Unit 50 Cent oblečenie

  Len krátko po úspechu predchádzajúcich dvoch mien si povedal aj 50 Cent, žeby mal ísť do sveta oblečenia. Na pomoc si zavolal skúseného Marca Ecka, ktorý už vedel ako na to – mal vlastný brand Ecko. Možno aj vy máte doma typické obrovské gate s obrími obrázkami na zadných vreckách. Oblečenie ale pre 50 Centa nie je úplne priorita, podnikal aj so slúchadlami alebo vitamínovou vodou.

 4. Wu-Tang Clan – Wu Wear
  Wu Wear Wu Tang Clan

  WTC majú veľa prvenstiev a slávy, a ich oblečenie Wu Wear je tiež ikonické. Ono povestné dvojité W však nie je len na oblečení, značka sa predáva na všetky možné veci, čo súvisia s rapom. Člen klanu Method Man vraj značku nikdy nemal rád.

 5. Kayne West – Yeezy

  Nuž a nakoniec novú éru raperských handier reprezentuje Kayne West. Už to nie je o veľkých gatiach a skejťáckom outlooku. KW sa stal ikonou, ktorá preferuje čistý jasný dizajn, jednoduché vzory a tóny. Svoju značku budoval dlhšie, najskôr začínal s rôznymi doplnkami.